zahlavi2.png

Dívčí válka

Divci_Promo.jpg
Dívčí válka
Premiéra: 14. 11. 2015

„Historická“ komedie Dívčí válka patří dnes již mezi legendy divadelního světa a je třetí nejhranější českou hrou v historii. Její autor, František Ringo Čech, je nejen úspěšný dramatik, ale také bubeník, zpěvák, textař, herec, komik, moderátor, politik, publicista, scenárista, naivní malíř a spisovatel.
Děj hry odehrává se záhy po pohřbu kněžny Libuše. Kníže Přemysl se stává nejen svobodným mužem, ale především jediným vladařem. To se ale nelíbí vdavekchtivé a ctižádostivé Vlastě, která se vydává na lov a na svoji stranu strhne veškeré zástupkyně něžného pohlaví. Zbuduje tak armádu, se kterou vyrazí proti mužům.
Během tohoto velikého válečného konfliktu sledujeme příběhy jednotlivých účastníků a jejich soukromé války. Libušinu sestru Kazi, která se rozhoduje mezi dvěma muži, staroslovanského božského pěvce Lumíra v jeho vlastním uměleckém tvůrčím zápase či vynálezce Okova, řešícího problémy pohřebnictví.
Jako v žádné hře, ani zde nesmí chybět příběh čisté lásky. Lásky mladičké Šárky ke krásnému Ctiradovi, kdy válečný konflikt tvrdě zasáhne i do života této dvojice.
Hra přináší hluboký a analyzující pohled na příčiny a podstatu Dívčí války z naprosto nového zorného úhlu a práce s charaktery postav strhne diváka svojí vroucností a upřímnou realitou.
Hrají:
Kníže Přemysl: Ondřej Kmenta
Vlasta: Julie Křivinková
Božský Lumír: Václav Šimek
Bivoj: Michal Kořének
Kazi: Tereza Brůzlová
Panic Ctirad: Matěj Hrbáček
Panna Šárka: Markéta Slováková
Vladyka Vojen: Jan Černý
Častava: Alena Elšíková
Okov Rakev: Josef Válek

Autor: František Ringo Čech
Režie: Josef Válek
Výprava: Nikola Balajková
Výtvarník: Kristýna Váňová
Stavby: Matěj Štach
Rekvizity: Lenka Tylajková, Marek Mikeska
Zvuk: Zdeněk Hrbáček
Masky: Aneta Balajková Hana Elšíková
Nápověda: Ludmila Mikesková
Produkce: Petra Balajková
Technická výpomoc: Tomáš Otépka, Lukáš Kruťa, Roman Mazal
© Ochotnický soubor Lípa
vytvořeno službou Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one